Výklopné botníky

Bez botníku by to prostě nešlo, je nutný i v menších bytech

Botníky jsou tu pro všechny, bez ohledu na generaci. Jde o praktického pomocníka do jakéhokoliv bytu, který nemusí posloužit jen pro dočasnou úschovu obuvi. Poslouží jako věšák nebo zrcadlo, můžete si na něj při obouvání sednout, ale i použít jako dodatečný úložný prostor. Botník může být funkčním nábytkem v každém detailu, stačí si jen dobře vybrat.

K dispozici jsou policové, zásuvkové i závěsné modely botníků

Zajímavou variantou mohou být třeba výklopné botníky, díky kterým ušetříte spoustu místa hlavně v užší předsíni. Na trhu je ale mnohem více variant, jsou to botníky policové, zásuvkové nebo také závěsné. Tedy, stačí si jen vybrat, co vám bude znít nejlépe. Pár výklopných dvířek, které jednoduše uchovají třeba deset nebo dvanáct párů obuvi, poslouží i početnějším rodinám. A nejlepší je, že podobný botník může mít hloubku třeba jen dvacet nebo třicet centimetrů. A to proto, že boty v něm vlastně budou umístěny „nastojato“.

Botník s vyklápěcími dvířky je proto ideálem pro garsoniéry, které přímo volají po každém decimetru čtverečním navíc. Jednoduchý model, díky němuž schováte své boty určené pro zimní měsíce, ale třeba i klasické letní žabky a tenisky. V každém patře jedna část sezony, pěkně pro přehled? Žádný problém!

Jak si vybrat ten pravý botník? Je tu několik dobrých rad

Na co byste měli brát ohled, když si vybíráte vhodný botník? Tak například, skladovat byste měli přímo uvnitř náhradní tkaničky nebo krém na obuv, která slouží ke standardní zimní údržbě. Větrání rozhodně nepodceňujte, protože jinak hrozí potenciální rozvoj plísně. A plísňová onemocnění nohou jsou sice „jen“ nepříjemná, zato se ale hodně dlouho a obtížně léčí. Boty také nesmí být uvnitř smáčknuté, projevilo by se to bohužel hodně brzy na jejich tvaru.